Jak připravit byt k prodeji ?

Publikováno : 28. 04. 2023 | Autor: Ing. Filip Turecký MSc.

Příprava bytu na prodej je klíčovým krokem při prodeji nemovitosti. Dobře připravený a atraktivně prezentovaný byt může přilákat více potenciálních zájemců a zvýšit šance na rychlý a úspěšný prodej.

 

Příprava bytu na prodej je klíčovým krokem při prodeji nemovitosti. Dobře připravený a atraktivně prezentovaný byt může přilákat více potenciálních zájemců a zvýšit šance na rychlý a úspěšný prodej. Zde je několik doporučení, jak připravit byt na prodej a zaujmout potenciální kupující.

1.           Proveďte důkladnou úklidovou a vyklízecí akci. Odstraňte veškerý nepotřebný a nadbytečný nábytek, osobní věci a zbytečné dekorace.

2.           Opravte a vyřešte veškeré drobné problémy v bytě, jako jsou rozbité nebo nefunkční světla, poškozené dveře či okna, nebo netěsnící kohoutky.

3.           Vymalujte byt světlými a neutrálními barvami. Bílá, béžová nebo světle šedá barva vytváří dojem prostornosti a umožňuje potenciálním kupujícím lépe si představit vlastní interiér.

4.           Dbejte na čistotu a udržujte pořádek. Vyčistěte okna, vyměňte záclony a závěsy za čisté a moderní, a důkladně vysajte a umyjte podlahy.

5.           Vylepšete vzhled interiéru pomocí drobných úprav. Přidejte do bytu živé rostliny, umělecká díla nebo moderní dekorativní prvky, které oživí prostor.

6.           Zkontrolujte a vylepšete osvětlení. Dodatečné světelné zdroje, jako stojací lampy nebo bodové světla, mohou vytvořit příjemnou atmosféru a zvýraznit klíčové prvky interiéru.

7.           Zajistěte, aby byt voněl čistě a příjemně. Použijte svíčky, voňavé difuzéry nebo větrací systémy, které rozptýlí příjemnou vůni po celém bytě.

8.           Zkontrolujte stav a funkčnost veškerých spotřebičů a zařízení v bytě. Ujistěte se, že všechny elektrické a vodovodní systémy pracují správně.

9.           Dbejte na úpravu exteriéru. Nezapomínejte, že první dojem je důležitý. Ujistěte se, že vstupní prostor, chodby a schodiště jsou čisté a dobře osvětlené.

10.        Zkontrolujte stav vchodových dveří a zámku. Opravte případné poškození a zajistěte, aby dveře dobře fungovaly a poskytovaly pocit bezpečí.

11.        Opravte drobné estetické vady na vnitřních omítkách bytu. Vyplňte trhliny, natřete poškozené plochy a zajistěte, aby byt působil pečlivě udržovaným dojmem.

12.        Vyčistěte a upravte případný venkovní prostor, jako je balkon, lodžie nebo terasa. Přidejte rostliny, venkovní nábytek nebo ozdobné prvky, které zvýší atraktivitu prostoru.

13.        Zajistěte, aby byly veškeré dokumenty související s nemovitostí připravené a dostupné pro zájemce. To zahrnuje listy vlastnictví, technické a revizní zprávy, plány a další relevantní dokumenty.

14.        Vytvořte kvalitní fotografie a video prohlídku bytu. Kvalitní vizuální prezentace je klíčová při přilákání potenciálních kupujících a zvýšení jejich zájmu.

15.        Vytvořte si efektivní marketingový plán. Využijte online inzerce, sociální sítě, realitní weby a další kanály, abyste co nejvíce zviditelnili nabízený byt.

16.        Stanovte si správnou prodejní cenu. Proveďte důkladný průzkum trhu a poraďte se s realitním makléřem, abyste určili správnou a konkurenceschopnou cenu.

17.        Připravte si harmonogram prohlídek. Ujistěte se, že jste flexibilní a dostupní pro zájemce, kteří by chtěli vidět byt, anebo svěřte kopii klíčů realitnímu makléři, který může být časově více flexibilní.

18.        Zajistěte si podporu profesionálního realitního makléře. Profesionál s bohatými znalostmi trhu vám může poskytnout cenné rady a pomoci vám s celým prodejním procesem.

19.        Sledujte trh a aktuální trendy v oblasti nemovitostí. Buďte informovaní o cenách, poptávce a konkurenci ve vašem okolí.

20.        Připravte si profesionální prezentaci nemovitosti. Sestavte informační balíček s fotografiemi, plány, rozměry, video prohlídkou a dalšími důležitými informacemi.

21.        Využijte sílu videa. Vytvořte si videoprohlídku bytu, ve které budete prezentovat každou místnost a výhody nemovitosti.

22.        Uveďte výhody a speciální vlastnosti bytu ve své marketingové kampani. Například blízkost veřejné dopravy, škol, obchodů, parků nebo sportovišť.


Uvažujete o prodeji bytu ? Potřebujete radu ? Zavolejte mi na tel.č. 602 589 223 anebo napište na e-mail: filip.turecky@realmoravia.cz